Farista Almas Pointer

- O NÁS -


KRÁSA & ÚČELNOST - TO JSOU NAŠI POINTŘI


Naše chovatelská stanice získala mezinárodně chráněný název v roce 2012. Zabýváme se chovem psa s modrou krví krásného ušlechtilého plemene anglický pointer. Naši psi dosahují vynikajících výsledků jak na výstavách, tak na zkouškách. Právem můžeme být na naše psí zlatíčka hrdí!


ZKOUŠKY

Věnujeme se výcviku loveckých psů jako takových. Své pointry vodím pravidelně na všech typech zkoušek. Jsou držiteli několika pracovních titulů. Účastníme se memoriálů, všestranných zkoušek ale nejčastěji zkoušek polní práce a hledání - u nás i v zahraničí. Pointr je pes pracovní a tak jako exteriérová stránka je pro mne důležitá i ta pracovní - vlohová.


VÝSTAVY

Výstavy to je taková hra, ale tím pravým uměním je chov samotný. Mám velmi ráda eleganci a krásu. A proto se ke mně pointr výborně hodí. Výstavy jsou náš koníček naše psy vystavujeme pravidelně v celé Evropě.


LOV

V rodině se aktivně věnujeme myslivosti. Proto celoročně využíváme všechny naše pointry v myslivecké praxi. Práce v bažantnici, hony na drobou, vyhánění zvěře před senosečí aj.


U NÁS DOMA


Naše psy chováme proto, že je máme rádi. Ikdyž vlastníme zahradu, žijí s námi v domě, který jsme jim přizpůsobili, ne v kotcích. Vybudovali jsme pokoj s porodnou a odchovnou pro štěňátka, kde mají vyhřívané podlahy, kuchyni, kamerový systém aj. Samozřejmostí, pro naše psy jsou také venkovní výběhy, kde pobývají během dne. Máme však stále na mysli, že je to plemeno, které potřebuje kontakt s lidi - při odloučení trpí.

Anglický pointer Anglický pointer Anglický pointer Anglický pointerNAŠI POINTŘI V MÉDIÍCH

Mimo vlastní chov a výcvik pointrů se aktivně věnujeme propagaci plemene.

Interview ČT Dobré ráno

Anglický pointer Anglický pointer Anglický pointer Anglický pointer Anglický pointer Anglický pointer Anglický pointer

RECENZE

Internetové stránky a grafika pro chovatele, psí fotograf cernohubova.com